Ionuț Panțîru, din nou liber de contract după despărțirea de Sepsi OSK
Fostul fundaș stânga al FCSB, Ionuț Panțîru, în vârstă de 30 de ani, se află din nou în postura de jucător liber de contract. Informația vine la scurt timp după încheierea colaborării sale cu echipa Sepsi OSK Sfântu Gheorghe. Decizia de a încheia contractul a fost luată de comun acord, marcând un nou capitol în cariera fotbalistului.
Un sezon afectat de accidentări
Transferat la Sepsi OSK în vara anului 2023, Panțîru nu a reușit să aibă un impact major în cadrul echipei covăsnene. Din cauza unor probleme medicale, fundașul a bifat doar câteva apariții în tricoul noii sale echipe. Perioada petrecută la Sfântu Gheorghe a fost una mai degrabă dificilă, marcată de accidentări și lipsa de continuitate pe teren. „Din păcate, accidentările mi-au pus piedici,” a declarat Panțîru la momentul plecării.
Anterior, fotbalistul a evoluat pentru FCSB, unde a fost un jucător important în angrenajul echipei. În perioada petrecută la clubul bucureștean, Panțîru a reușit să câștige o serie de trofee și a acumulat o experiență valoroasă în competițiile interne și europene. Evoluțiile sale constante și determinarea pe teren l-au transformat într-un jucător apreciat de fani.
Următorul pas în carieră
În prezent, Ionuț Panțîru este în căutarea unei noi echipe, cu gândul de a-și relansa cariera. El a afirmat că este pregătit pentru noi provocări și că își dorește să joace la un nivel competitiv. „Sunt motivat să revin pe teren și să demonstrez că pot juca la un nivel înalt,” a precizat jucătorul. Decizia de a pleca de la Sepsi OSK a fost una amiabilă, deschizând calea pentru o nouă etapă.
Rămâne de văzut unde își va continua cariera fotbalistică Ionuț Panțîru. Până în prezent, acesta nu a comunicat numele vreunei echipe cu care ar putea negocia.
Sursa: Digisport.ro